Zastosowanie butylu w materiałach uszczelniających

Butyl jest materiałem o wielu cennych właściwościach, nic więc dziwnego w tym, że znajduje on swoje bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Ponadto zachowuje on swoją elastyczność przez wiele lat, charakteryzuje się również wysoką paroodporonością oraz wodoodpornością. Materiały izolacyjne uszczelniające wykonane z butylu dość dobrze tłumią hałas, a przy tym są nietoksyczne i bardzo plastyczne.

Zastosowanie w motoryzacji i AGD

Ze względu na liczne właściwości, jakie charakteryzują butyl, materiał te znajduje swoje szerokie zastosowanie między innymi w dynamicznie rozwijającym się przemyśle motoryzacyjnym oraz AGD. W tym przypadku producenci najchętniej wykorzystują połączenie butylu a aluminium. W przypadku tego sektora gospodarki połączanie tych materiałów idealnie sprawdza się w redukcji wibracji i wygłuszaniu hałasu. Butyl doskonale sprawdzi się również w branży wentylacyjnej – tu idealnie nada się do uszczelniania elementów systemu klimatyzacji oraz kanałów wentylacyjnych.

Zastosowanie w izolacji dachu

Taśma butylowa jest materiałem wykorzystywanym przez wielu inwestorów przy izolacji dachu. Butyl jest materiałem plastycznym, a przy tym zachowującym stale swoje najbardziej wartościowe parametry, dlatego też przy pracach dekarskich jest materiałem niemal idealnym do zastosowania. Ponadto zastosowanie taśm wykonanych z butylu sprawia, że poszycie dachowe jest wysoce odporne na działanie pary i wilgoci, co z kolei znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się na dachu niezwykle szkodliwych grzybów czy pleśni .Taśma jest niezwykle prosta w zastosowaniu i montażu, co w połączeniu z jej skutecznością sprawia, że jest ona stosowana coraz częściej w nowoczesnym budownictwie.
Taśmy izolacyjne powstałe przy zastosowaniu butylu najczęściej składają się z powłoki klejącej (wykonanej z butylu) oraz warstwy (w zależności od rodzaju taśmy) wykonanej z cienkiej blachy bądź tworzyw sztucznych. Taśma idealnie sprawdzi się przede wszystkim przy obróbkach dekarskich, uszczelnieniu komina, okien lub koszów dachowych, swoje zastosowanie znajdzie również przy konstrukcjach parapetów zewnętrznych oraz przy elementach wentylacyjnych.

Może Ci się również spodoba