Membrana poliuretanowa HYPERDESMO do hydroizolacji

Na rynku dekarskim pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, które mają na celu poprawić zabezpieczenie budynku, a także jakość samego wykonania dachu. Płynna membrana poliuretanowa systemu HYPERDESMO jest materiałem hydroizolacyjnym, zabezpieczającym między innymi dachy płaskie. W sprzedaży dostępne są membrany jedno- oraz dwuskładnikowe.

Membrana jedno- a dwuskładnikowa

Membrany dwuskładnikowe złożone są z poliuretanu oraz polimocznika. Ten rodzaj membrany aplikowany jest na gorąco i doskonale sprawdza się do hydroizolacji dachów płaskich oraz skośnych. Membrany jednoskładnikowe zawierają wyłącznie poliuretan, który nie wymaga podgrzewania. Jej wiązanie następuje poprzez kontakt z wilgotnym powietrzem. Jest odpowiednia do hydroizolacji takich powierzchni jak beton lub obszary o wielu detalach.

Płynna membrana poliuretanowa HYPERDESMO – zastosowania

Produkt ten służy do izolacji oraz ochrony różnych powierzchni – między innymi dachów zielonych, tarasów, balkonów, dachów pochyłych i płaskich, parkingów – przed wilgocią i niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Zalety membrany poliuretanowej

Przede wszystkim, ta metoda aplikacji jest wysoce skuteczna i zapewnia dobrą ochronę wielu powierzchniom. Produkt ten wytwarza bardzo elastyczną powłokę, która posiada dobre parametry mechaniczne, a także wykazuje dużą odporność na działanie promieniowania UV, substancji chemicznych, skrajnie niskie oraz wysokie temperatury i inne szkodliwe warunki atmosferyczne. Membrany wykazują wysoką uniwersalność, wiążąc się z wieloma powierzchniami i zapewniając im zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Są również niezwykle łatwe w aplikacji i mogą być nakładane za pomocą wałka, natrysku hydrodynamicznego oraz klasycznego pędzla. Funkcję hydroizolacyjną membrany HYPERDESMO łączą z paroprzepuszczalnością, dzięki czemu nie dochodzi do niechcianego zawilgocenia wnętrz budynków zabezpieczonych za pomocą tego produktu. Dobre zabezpieczenie powierzchni takich jak dachy, tarasy i inne, to inwestycja, która pozwala na uniknięcie późniejszych kosztownych napraw uszkodzeń wynikających z nadmiernego zawilgocenia materiałów.

Może Ci się również spodoba