Oringi – jak wybrać odpowiednie uszczelki typu oring?

Oringi to jedne z najpopularniejszych uszczelek stosowanych w wielu branżach, między innymi w motoryzacji, w branży instalacyjnej przy realizacji różnych instalacji do transportu mediów. Jak wybrać odpowiednie oringi do realizacji konkretnego projektu? Uszczelki to szeroka gama materiałów służących do wykonania uszczelnienia znajdującego się na styku dwóch łączących się ze sobą elementów. Uszczelki mogą posiadać różne kształty oraz wymiary. Wśród najczęściej stosowanych uszczelek znajdują się oringi, inaczej pierścienie uszczelniające. Oring jest rodzajem uszczelki w kształcie pierścienia, a dokładnie torusa. Do ich produkcji najczęściej stosowane są różne rodzaje gumy wulkanizowanej, ale również spotyka się oringi silikonowe. Gdy konieczna jest wymiana oringa, należy dobrać taki zamiennik, który będzie posiadał takie same parametry. Na co zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Dedykowane oringi – perfekcyjne dopasowanie

Oringi mogą posiadać różne wymiary. Są one określane przez średnicę sznura oraz przez średnicę wewnętrzną oringa. W użyciu znajduje się szeroka gama tych materiałów uszczelnieniowych, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie oringów dedykowanych do danego zastosowana, na przykład konkretnej części lub układu samochodowego. Oring będzie wtedy nie tylko posiadał idealnie dopasowany rozmiar, lecz również będzie wykonany z odpowiedniego typu materiału dla maksymalnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, w tym temperaturą, czynnikami chemicznymi, pogodowymi. Takie zestawy dedykowanych oringów można znaleźć w asortymencie wielu producentów. Można odszukać je po typie części czy układu, którą mają uszczelniać.

Zestawy oringów w różnych wymiarach

W sprzedaży można znaleźć także zestawy składające się w wielu różnych oringów. Są one między innymi dedykowane do użytku w samochodach, a także w instalacjach. Zestawy zawierają oringi w wielu różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do miejsca montażu. Oringi w zestawach na pewno będą przydatnym zakupem dla osób wykonujących wiele prac naprawczych, konserwacyjnych we własnym zakresie.

Oringi także na zamówienie

Warto także wskazać, że oringi mogą być również wykonane na indywidualne zamówienie. To rozwiązanie, które sprawdza się w sytuacji, gdy w sprzedaży nie można znaleźć odpowiednich oringów dedykowanych do konkretnego zastosowania. Z szeroką gamą oringów oraz innych materiałów przeznaczonych do uszczelnień można zapoznać się już teraz w internecie na stronach internetowych producentów oraz w sklepach internetowych oferujących oringi.

Może Ci się również spodoba