Kamienny dywan w pełni zastąpi tradycyjne płytki

O dywanach mówi się przede wszystkim we wnętrzach, ale mogą one być także stosowane na zewnątrz, szczególnie w przypadku tarasu. Mowa jest tutaj o czymś takim jak kamienny dywan. Składa się na niego kruszywo marmurowe i żywica poliuretanowa. Coraz więcej osób decyduje się na takie innowacyjne rozwiązanie ze względu na jego liczne zalety. Jest to świetna alternatywa dla płytek. Kamienny dywan jest niezwykle trwały, estetyczny i łatwy do trzymania w czystości. Nie straszne są mu niesprzyjające czynniki atmosferyczne.

Nie tylko taras z kamienia – dlaczego warto wybrać dywan kamienny?

Można obyć się bez parkietu czy płytek, nadal ciesząc się solidną i estetyczną powierzchnią na tarasie, balkonie czy podjedzie. Ciekawą opcją jest kamienny dywan. Mogłoby się wydawać, że powierzchnia takiego kamiennego dywanu jest chropowata, ale nic bardziej mylnego. Jest ona porywana warstwą żywicy, przez co staje się gładka i łatwa do utrzymania w czystości. Nie brakuje dywanów kamiennych przeznaczonych do wnętrz, jak i tych nadających się na zewnątrz. Mogą być stosowane na posadzki i ściany albo na trasy, balkony czy schody. Taka nietypowa nawierzchnia jest mrozoodporna i jednocześnie dobrze przewodzi ciepło. Zaleta kamiennego dywanu są zarówno walory użytkowe, jak i estetyczne. Sam w sobie stanowi miłą atrakcję ze względu na swój unikalny design. Pełni rolę dekoracyjną, jest mocny i trwały. Jako, że powierzchnia dywanu kamiennego powleczona jest żywicą, nie trzeba martwić się o jego podatność na zabrudzania. Brak spoin sprawia, że czyszczenie takiej nawierzchni jest bardzo łatwe.

Szczególne właściwości tarasu kamiennego

W przypadku dywanu kamiennego można mówić o dużej twardości, odporności na zadrapania. Jest on niepodatny na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na długoletnie użytkowanie. Kamienny dywan idealnie sprawdza się do wykończenia tarasu, balkonu, schodów, ściany, zabudowy kominka, pod łoi – łącznie z ogrzewaniem podłogowym. Może on posłużyć nie tylko do wykończenia, ale też do wyrównania podłoża. Standardowa nawierzchnia kamiennego dywanu składa się z gruntu, kruszywa i żywicy spajającej kruszywo.

Może Ci się również spodoba