izolacjepoliuretanowe.pl
Now Reading:
Piaskowy dywan czy kamienny dywan?
Full Article 2 minutes read

Piaskowy dywan czy kamienny dywan?

Kamienny dywan to określenie eleganckiego wykończenia nawierzchni znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynku. Można go eksponować na zarówno na podłodze w salonie, jak i na balkonach, tarasach, schodach, ścieżkach komunikacyjnych oraz podjazdach samochodowych. Chociaż możliwości ułożenia kamiennego dywanu ogranicza wyłącznie wyobraźnia i zasoby finansowe inwestora, warto zwrócić uwagę jaki kamienny dywan chcemy mieć faktycznie położony.

Wierzchnie krycie powłok hydroizolacyjnych występuje w dwóch rodzajach.

Kamienny dywan dotyczy ułożenia warstwy kamieni dekoracyjnych o frakcjach powyżej 1,2 mm. Wybór jest tak bogaty i szeroki, że nie sposób opisać wszystkich rodzajów kamieni stosowanych do stworzenia niepowtarzalnej podłogi o unikalnym charakterze. Kruszywo przeznaczone do wykonania kamiennych dywanów jest w stu procentach pochodzenia naturalnego. Klienci wybierają kruszywa marmurowe, granitowe, perłowe albo rzeczne. W zależności od pochodzenia, koloru dominującego, producenta albo fantazji dystrybutora, kruszywa posiadają wiele nazw handlowych. Kuszą one zagranicznym wydźwiękiem, podkreślając ich niepowtarzalność. Kruszywa sprowadzane są z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Indii, krajów Bliskiego Wschodu, a nawet z Brazylii. Na naszym rodzimym rynku możemy kruszywo zakupić nie tylko w firmach specjalizujących się w dystrybucji komponentów do wykonania kamiennego dywanu, ale także na wszelakich składach budowlanych specjalizujących się w sprzedaży kruszyw. Warto też szukać inspiracji pod hasłem: marmurowy dywan.

Piaskowy dywan to frakcja kamienia między

Alternatywą dla nieregularnych i szorstkich powierzchni kamiennego dywanu jest wykończenie warstwy chipsami dekoracyjnymi, które wtopione w żywice mienią się tysiącem kolorów. Powierzchnia zazwyczaj jest błyszcząca.

 

 

Input your search keywords and press Enter.