izolacjepoliuretanowe.pl
Now Reading:
Membrana poliuretanowa Hyperdesmo
Full Article 4 minutes read

Membrana poliuretanowa Hyperdesmo

membrana poliuretanowa Hyperdesmo

Hyperdesmo – jednoskładnikowa membrana poliuretanowa greckiego producenta Alchimica.

W skrócie można powiedzieć, że Hyperdesmo to niebywale trwała powłoka elastycznie dostosowująca się do izolowanej powierzchni. A czy jest sens przedstawiać cała rodzinę Hyperdesmo? Oczywiście, że tak. Cała gama produktowa Hyperdesmo to niekończące się pasmo sukcesów w sferze hydroizolacji obiektów budowlanych. Każdy z  produktów jest konfiguracją różnych składników, doskonale dopasowaną do zadań jakie ma spełniać.

Czym się charakteryzują płynne jednoskładnikowe membrany Hyperdesmo? Przede wszystkim trwałością, chociaż o tym wspomniano akapit wcześniej, warto powtarzać to w nieskończoność. Powłoka, jak zresztą wszystkie wylewane membrany poliuretanowe, jest bezszwowa, nie ma żadnych łączeń i charakteryzuje się jednolitą konsystencją. Materiały te są silnie hydrofobowe. Nie przepuszczają najmniejszego grama wody. Mają dobre właściwości mechaniczne, są odporne na tarcia i ściskanie. Ewentualna możliwość rozerwania poszycia jest minimalizowana przez wysoką rozciągliwość materiałową.

Miejsca zastosowań Hyperdesmo

Kiedy do licznych plusów materiału Hyperdesmo dodamy zakres zastosowań, płynne membrany poliuretanowe jawią się nam jako wybawcy odwiecznie cieknących dachów, tarasów, balkonów oraz werand. Hyperdesmo używa się przede wszystkim do wykonania powłok hydroizolacyjnych i zabezpieczających na dachach płaskich betonowych oraz papowych. Jednym z kluczowych obszarów to renowacje – renowacje pokryć bitumicznych, renowacje membran EPDM, renowacje skorodowanych dachów stalowych. Nowa sekcja zastosowań wraz z wyselekcjonowanymi produktami to hydroizolacja zbiorników betonowych i żelbetowych oraz obiektów budowlanych wymagających silnej ochrony przed wodą i wilgocią.

Rodzina produktów Hyperdemo

Hyperdesmo – flagowy produkt. Bez dwóch zdań numero uno wśród membran poliuretanowych. Używa się jej wszędzie tam, gdzie potrzeba szczelnej powłoki hydroizolacyjnej. Od dachów, poprzez tarasy i balkony, na oczkach wodnych kończąc. W budownictwie specjalistycznym może służyć jako warstwa ochronna na trybuny stadionów, platformy mostów, różnego typu kanały czy zbiorniki wodne.

Hyperdesmo Particular – membrana poliuretanowa dodatkowo zbrojona włóknem szklanym, bardzo dobrze sprawdza się jako materiał łączący właściwą hydroizolację z np. obróbkami blacharskimi, rynnami czy kominami. uszczelnia łączenia, wyoblenia. Jest niebywale odporna mechanicznie. Sprawdza się też jako powłoka ochronna na armaturę i infrastrukturę dachową jak np. stopy masztów, anteny, wypusty/wyłazy dachowe czy pod stelaże wspierające instalacje fotowoltaiczne.

Hyperdesmo HAA – królowa dachów. Szybka i sprawna membrana poliuretanowa mogąca pracować w trudnych warunkach atmosferycznych. Bez względu na wilgoć, deszcz czy nasłonecznienie pracuje się nią efektywnie, bo zamiast dwóch warstw, kładziemy tylko jedną Hyperdesmo HAA. Polecamy do renowacji dachów papowych, oczywiście po uprzednim przygotowaniu bitumu i całej armatury dachowej.

Hyperdesmo Classic – według nas membrana ta jest przeznaczona do użytku przez klienta indywidualnego. Takiego, który sam chce sobie pomalować dach albo naprawić taras, bo coś nad garażem mu cieknie. Produkt nakładany ręcznie (pędzlem lub wałkiem) dobrze się rozprowadza. A tak poważnie, mogą go używać również zawodowcy.

Hyperdesmo S – do zadań specjalnych. Odpowiednia membrana do trudnych obiektów. Skomplikowane i nierówne powierzchnie, powierzchnie pionowe oraz powierzchnie osadzone na traktach pieszych – ona lubi takie wyzwania. Możemy ją stosować do pokrycia termoizolacji wykonanych z pianek poliuretanowych zamkniętokomórkowych.

Hyperdesmo 2K-W oraz Hyperdesmo D-2K – to powłoki hydroizolacyjne przeznaczone do zbiorników, odpowiednio na wodę pitną jak i na chemikalia (np. ścieki). Ich głównym atrybutem jest dobra przyczepność zarówno do betonu jak i stali. Posiadają niezbędną dokumentację techniczną zawierającą poziomy odporności na substancje chemiczne oraz atest dopuszczenia do pracy z wodą pitną.

Hyperdesmo ADY-E – niezbędny topcoat, jedyny w swoim rodzaju, w stu procentach alifatyczny. Membrana poliuretanowa, która jest swoistym zabezpieczeniem dla pozostałych powłok Hyperdesmo. Dobrze sprawdza się na dachach płaskich i pochyłych narażonych na silną ekspozycję UV oraz zabezpieczenia termoizolacje wykonane z pianek poliuretanowych natryskiwanych in-situ.

Hyperdesmo T – bezbarwna żywica poliuretanowa stosowana w zabezpieczeniach tarasów i balkonów. Możemy ją nakładać bezpośrednio na płytki ceramiczne, jak i wykonywać za jej pomocą fantazyjnie kolorowe kamienne dywany. Membrana ma za zadanie łączyć kruszywo i/lub być warstwą hydroizolacyjną wieńczącą w systemie Hyperdesmo Kamienny Dywan.

Hyperdesmo Polyurea 2K-HC – właściwie to nie membrana poliuretanowa tylko polimocznik. Jednak skoro jest w rodzinie Hyperdesmo warto o nim powiedzieć dwa zdania. Czysta polyurea to idealny produkt do wysokojakościowych hydroizolacji na obiektach przemysłowych i produkcyjnych. Dachy, posadzki, parkingi – to dopiero preludium w zakresie zastosowań polimocznika. A o tym piszemy już w innych działach naszego serwisu.

Grupa Hyperdesmo PB – 2K, Mono, 1K – powłoki poliuretanowo-bitumiczne do przeznaczone do hydroizolacji wszystkich typów powierzchni znajdujących się poniżej gruntu, pionowych i poziomych. Membrany sprawdzają się również do punktowych napraw dachów oraz pozostałych powierzchni wymagających szybkiej i niedrogiej modernizacji.

 

 

 

 

 

Input your search keywords and press Enter.