izolacjepoliuretanowe.pl
Now Reading:
Kamienny dywan w domu?!
Full Article 2 minutes read

Kamienny dywan w domu?!

Ułańska fantazja nie zdarza się zbyt często, jednak można doszukać się realizacji w Polsce, gdzie kamienny dywan znajdujemy w środku budynku. Na zachodzie Europy klienci instytucjonalni wybierają kamienne dywany do swoich biur, zakładów, na obiekty turystyczne (hotele, spa, baseny), a także na posadzki w miejscach kultu religijnego.

Jednak co z użytecznością kamiennego dywanu na posadzkach znajdujących się we wnętrzach domu prywatnego inwestora? Elegancki i dobrze wykonany podjazd do garażu zaciekawi każdego, a co możemy powiedzieć o kamiennym dywanie w salonie? Albo w kuchni? Albo w zamkniętym ogrodzie zimowym? Stawiamy na niemałą konsternację odwiedzającego taki dom.

Kamienny dywan w domu

Jest takie słowo, które ciśnie się na usta. Nonszalancja. Albo lepsze: ekstrawagancja. Nietypowe rozwiązania dla nietypowych ludzi. Kamienny dywan to eleganckie wykończenie systemu hydroizolacyjnego, który zdecydowanie kojarzy się z odpornością na wodę i wilgoć. Na posadzce w domu nie ma problemów z przeciekaniem nieszczelnego tarasu zalewającego na przykład garaż.  Po co instalować system hydroizolacyjny na posadzce w kuchni?

To urok kamieni przyciąga wzrok i kusi zmysły. Całe piękno kamiennej posadzki tkwi w naturalnych kamieniach, które błyszczą się i mienią kolorami ziemi. Niebywałe odczucia chodzenia bosymi stopami po podłodze, mogą przypominać bezpośredni kontakt z naturą. Odpowiedź jest prosta: kamienny dywan jest rozwiązaniem niestandardowym, a przy tym bardzo łatwo dobrać jego kolorystykę do wymarzonego wnętrza.

Decyzja o pokryciu posadzki w domu kamiennym dywanem powinna być poprzedzona wnikliwą analizą. Nie tylko swoich gustów i upodobań co do dekoracji wnętrz, ale i wadami i zaletami systemu kamiennego dywanu. Najlepszą z opcji, ale także najdroższą jest zalanie kamienia transparentną żywicą do pełnej jego wysokości, tak aby powłoka wieńcząca tworzyła taflę lodu. Wtedy nie ma problemu z oczyszczaniem powłoki. W przeciwnym wypadku należy zapoznać się zasadami rutynowej i cyklicznej konserwacji.

Input your search keywords and press Enter.