izolacjepoliuretanowe.pl
Now Reading:
Izolacja fundamentów
Full Article 2 minutes read

Izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów budynku ma zapewnić ochronę części mieszkalnej lub użytkowej przed podciąganiem wody i wilgoci. Błędy na etapie wykonywania izolacji fundamentów mogą spowodować kosztowne i uciążliwe naprawy. Aby ściany fundamentowe nie nasiąkały wodą i nie wytracały ciepła przenikającego od strony pomieszczeń parteru konieczna jest ich izolacja. Materiały użyte do osłonięcia fundamentów powinny być wodoszczelne i przeciwwilgociowe. Izolacja wodochronna fundamentów to element odpowiadający za późniejszy komfort użytkowania budynku. Tym bardziej dziwi podejście niektórych inwestorów szukających za wszelką cenę oszczędności przy wykonywaniu tego etapu robót.

Właściwości pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej

Jedną z właściwości pianek poliuretanowych jest ich struktura zapewniająca równocześnie termoizolacje jak i hydroizolację powierzchni. To ważna cecha przy wykonywaniu izolacji, które narażone są na ciągły kontakt z wodą gruntową lub opadową. Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma doskonałą przyczepność do podłoża, jednolitą strukturę, powłoka nie przemieszcza się podczas zasypywania fundamentów w przeciwieństwie do płyt XPS.

Zalety izolacji z pianki poliuretanowej

– trwałość – dobrze zaizolowany fundament pokryty pianką poliuretanową posiada wysoką trwałość wobec konkurencyjnych materiałów izolacyjnych.

– odporność – systemy fundamentowe są odporne na skrajne warunki atmosferyczne. To ich najważniejsza cecha. Zalecane jest pokrycie dodatkową powłoką zabezpieczającą, która doszczelnia ostatnią warstwę zewnętrzną piany. Do wyboru może być do polimocznik, masa bitumiczna lub zwykła folia kubełkowa.

– hydroizolacja – pianki poliuretanowe zamkniętokomórkowe posiadają właściwości hydroizolacyjne. Nie przepuszczają wody, wilgoci ani innych substancji płynnych.

– jednolita powłoka izolacyjna – bezspoinowość gwarantuje najwyższą ochronę termoizolacyjną – nie występują żadne szczelinowe łączenia.

– wysoka nośność – systemy fundamentowa posiadają wagę od 40 do 60 kg/m3.

Korzyści ze zastosowania izolacji poliuretanowej

– szybkość aplikacji – w przypadku zaistnienia dogodnych warunków atmosferycznych aplikacja pianki poliuretanowej przebiega szybko i sprawnie.

– bezawaryjność użytkowania – fundamenty izolowane piankami poliuretanowymi posiadają długą gwarancję użytkowania.

– dostosowanie do otoczenia – izolacja z pianki poliuretanowej szczelnie wypełnia każdą powierzchnię fundamentów.

– bezpieczeństwo – używane przez nas pianki poliuretanowe to atestowane i dopuszczone do użytku materiały izolacyjne. Dotyczy to także powłok zabezpieczających naszych rodzimych producentów.

– oszczędność czasu– aplikacja piany poliuretanowej na fundamenty zajmuje kilkukrotnie mniej czasu niż użycie tradycyjnych materiałów izolacyjnych

– wysoka jakość izolacji – obecnie pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa nie ma na rynku konkurencji wśród materiałów, które jednocześnie są termoizolacją i hydroizolacją powierzchni fundamentowej, w sposób tak szczelny i trwały!

Input your search keywords and press Enter.